Konaklama

Yıldız Teknik Üniversitesi,  il dışından üniversitemizi kazanarak gelen öğrencilerimiz için güvenli, rahat, temiz, huzurlu ve çağdaş barınma olanakları sunarak öğrenimlerini sürdürmelerine yardımcı olmaktadır. Yurtlarımız Davutpaşa Kampüsünde bulunmaktadır. Toplam kapasiteleri 130'dur.

Yurtlar iki, dört kişilik mobilyalı ve banyoludur. Yurtlarımızda; arıtmalı sıcak-soğuk  su sebilleri ile çalışma alanları, mescit,  çamaşır, ütü, televizyon odaları, mutfak, telefon, internet, temizlik, 24 saat güvenlik ve  sıcak su hizmetleri verilmektedir.

Başkanlığımıza bağlı Davutpaşa Kampüsünde iki kız yurt binası bulunmaktadır. Davutpaşa Kampüsündeki yurtlarımız Çağdaş Yaşam Sennur-Selçuk Öztap Yurdu, İstanbul kız Liseliler Kız Öğrenci Yurdudur. Yurtlarımız eğitim öğretim dönemlerinde ve yaz dönemlerinde de yaz okulu için sürekli (365 gün) hizmet vermektedir.


DAVUTPAŞA ÇAĞDAŞ YAŞAM SENNUR SELÇUK ÖZTAP ÖĞRENCİ YURDU

Çağdaş Yaşam Sennur-Selçuk Öztap Yurdu  100 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir kız yurdudur.  Odalar 4 kişilik olup her odanın içinde duş, wc, buzdolabı,  gardırop, çalışma masası ve  wireless (kablosuz) internet sistemi bulunmaktadır. Yurtta çamaşır makineleri, kurutma makineleri ile ütü ve ütü masalarının bulunduğu Çamaşır Odası,  mikro dalga fırın, kettle, tost makinesi ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı Televizyon Odası ayrıca  Etüd Odası  bulunmaktadır.